Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
Na našich stránkách v Bylo to vypadá, jako by letos nebylo nic. Ale bylo. Třeba tradiční srpnová slezina na vodě v Čepicích, kde nás bylo spousta, třeba hned od písmene A – Albert, Anežka s prarodiči, Alena se Šéfíkem. A od dvou V tam byli Vráťa Vokurka, Vojta Vondráček a VVaraus Jiří se ženou, dcerou, zetěm a třemi vnoučaty. A od P Ptáci, od D Dušan, od N Naďa, od Ř Řezák a od H Hani a já.
Dvanáctková hvězdička u skleněného Johánka na mostě v Čepicích se neuloupla a i 12kový schod na rozhledně na Sedle byl zkontrolován. I kolena byla. Jen voda přišla trochu zkrátka.
---------
byla i cesta jenom tam – kupodivu i do Písku, kam se zase vrátíme na stezku. Dvanáctková účast byla důstojná: šéf trasy s trasovou pokladní, Kloučkovi, Berousek a já a zahrnout lze i 12kové „dítě“ Péťu Berana s dětmi.
Helenka


10. – 12. 12. 2021 – Silvestr
Penzion Jednota ve Františkově nad Horní Rokytnicí.
Po delší době bylo o našem silvestru na horách dostatek sněhu na běžky i sjezdovky a i počasí se od čtvrtka do neděle každým dnem zlepšovalo, takže poslední den jsme kromě krkonošských vrcholů mohli vidět Ještěd a Trosky.
Avšak řadu pravidelných účastníků postihly různé útrapy a protivenství a nemohli jet, protože:
  • mají třetí očkování proti covidu, nemají očkování proti covidu, bojí se covidu;
  • má úporný průjem;
  • má zhnisaný palec na noze, manžel má zhnisaný palec na noze;
  • vrací se z lázní, veze manželku z lázní;
  • zrakvila se v teplých mořích, stará se o manželku, která se zrakvila v teplých mořích;
  • píchnul pneumatiku již naloženého auta na cestu do hor a nesehnal opravu;
  • musí na schůzi turistického oddílu, jehož je předsedou a jehož schůzi na toto datum svolal…
Takže se trasový silvestr více méně změnil na víkendový pobyt holek Šinkových, jejich švagrů, vnuků a syna a synovce Václava na chalupě spolutchánů za opatrné asistence půl tuctu nepříbuzných, z toho dvou hostek z jiných tras.
Ale sněhu bylo dost, počasí příznivé, na chalupě Jednota ve Františkově útulně a v hospodách U Vocta v Rokytnici, Jeruzalém na Rezku a na Dvoračkách pohostinno.
A silvestra jsme řádně oslavili 12. 12. přesně 12 minut po půlnoci místního rokytnického času, byť se objevily snahy slavit v čase (dle Pepova mejlu) tbiliském.
Za zúčastněné děkuji sponzorům bublinek Aleně a Šéfíkovi, Hani a Řezákovi pak za ty nervy s organizací a neustále se měnícím počtem účastníků a přeji všem krásný nový rok a  všem zejména minimum výše uvedených protivenství a překážek.
Helenka
Pár fotek od Šéfíka a Řezáka

17. 11. 2021 – Víkend uprostřed týdne (náhradní)
Berani nám ochořeli, takže Lipence se tentokrát nekonaly. Nicméně Šéfíkovou péčí se konaly náhradní Lipence, a ty se mimořádně povedly – viz Řezákův zápis.

5. – 7. 11. 2021 – Trasové kulatiny
Fotky od Tomáše (Jméno: TomK, Kód: 112021)
Fotky od Saši H.

10. 10. 2021 – Toulka za Ánrim
Kamarádi,
vzpomínková toulka na Ánriho, který už 10 let není s námi, byla krásná. Dominantní kostel v Sadské jsme si prohlédli zdola. Nevynechali jsme startovní pivo v Husarce a po žluté došli na skvělý oběd do hotelu Modrá hvězda. Pokračování mezi lázeňskými vilami až k jezeru – procházka kolem něj v barevném podzimu neměla chybu. V restauraci Rybářka u jezera nabízeli místo ryb kančí gulášek, ale káva nebyla nic moc. Zato další cestu (tentokrát po červené značce) jsme si užili. Jedinečné písečné přesypy v Pístech stojí za vidění. Poslední úsek byl hezky podle Labe. Příští jaro bude reparát a doufáme, že nebude chybět místní znalec Berousek, aby nás provedl nejen Nymburkem.
Vaši Eva a Olda

Pozn. redakce: Kloučci zapomněli zdůraznit, že se Toulka konala za účasti dvou osob. Holt Povolební guláš předchozího dne byl až moc povedený… Na ptačí slezině o dva dny později se tedy dohodlo, že se Toulka příští rok zopakuje po stejné trase, ale, doufejme, za větší účasti.


9. 10. 2021 – Povolební guláš
Jak už se stalo tradicí, s uzavřením volebních místností se otevřela branka v Satalicích u Řezáků. K dispozici byl guláš a ledacos jiného, plus sudové pivo a ledacos jiného. Pivo bylo Vzkříšení z pivovaru Chříč – „Polotmavý prémiový ležák konzervativního ražení”. Sice pěnilo, ale nikam se nespěchalo, takže se vypilo, byť za cenu toho, že někteří si odnášeli přebytky v petkách.
Zpočátku se sedělo v teple na sluníčku, později však v teple před televizí.
Jindra hodnotí: „Výsledky skvělé, guláš z ucha Dury skvělý a Petrofí svíčková řádně podojena. Jen to pivo propašované do auta mě tak uzemnilo, že jsem zaspala odjezd na Ánriho toulku. Ale bylo skvělé taky, samozřejmě. A teď mi ještě Láďa sledující Otázky VM hlásí, že Oživlé dřevo odvezli do špitálu!”
Účast:
  • počet prezenčně volících – 22,
  • počet distančně volících – 2,
  • počet nevolících – 1 (Anežce byly volby absolutně ukradené, ale díky spoustě strejdů a tet se určitě nenudila).
Výsledky:
Uskupení Počet hlasů tj. procent
13 – Spolu 16 66,7
16 – Koruna česká 1 4,2
17 – PirStan 3 12,5
20 – ANO 4 16,7


24. – 28. 9. 2021 – Stezka
Vráťa píše:
„Ahoj všem,
tak, když už jsem se rozhodoval, že příští Stezku už to opravdu zabalím, tak mi ji naplánujete skoro u huby, se zakončením přímo doma. To je snad naschvál. Vidím tedy, že se té ´stezkové penze´ hned tak nedočkám.”

A tak nám Vráťa zajistil noclehy z Písku do Písku. O prvním noclehu píše: „Tady spát nebudu, protože bydlím vedle.” A je možné, že na zakončení bude v pantoflích, protože to má taky vedle. (Letní kino – ale to zatím není potvrzené.)


Zobrazit na větší mapě


Noclehy + restaurace:
-1. čtvrtek 23. 9. Vráž Penzion U Kohouta tamtéž
0. pátek 24. 9. Písek Penzion Sport tamtéž
1. sobota 25. 9. Heřmaň u Písku Benešovský mlýn tamtéž
2. neděle 26. 9. Písek Chata Živec tamtéž
3. pondělí 27. 9. Písek Chata Živec tamtéž

Pepovo rozjímání o průběhu Stezky.
Helenčino hodnocení Stezky.
Fotky od Tomáše (Jméno: TomK, Kód: Dvanáct)
Fotky od Ptáka (Jméno: 63, Kód: 12)


19. 6. 2021 – 16. Svatojanská degustace v Podbrdí
Zápis tentokrát pořídila Eva.


Předchozí roky:
1999, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023