Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
1. - 12. 12. 2011 Poslední dva týdny letošního roku
shrnula Bohunka takovým způsobem,
že k tomu není co dodat.

Dvanáctý měsíc roku 2011, jako startovní měsíc roku 2012, začal pro dvanáctku docela slibně.
 1. Chyběla hospoda na pravidelné sleziny
  První čtvrtek v měsíci se ale konala slezina v hospodě U voraře, kterou zajistila Helenka. Pivo slušné, jídlo docela zajímavé i cenově odpovídající, prostředí také dobré (snad jen nutnost procházet místností, kde byli hosté mladší než naše děti, nám připomínala náš věk).
  Helenka by měla dostat jedničku a měli bychom tuhle hospodu ještě znovu zkusit.
 2. Dvanáctkový Silvestr
  Silvestr U kotle se též vydařil. Nevíme sice, jak to Darja s Karlem zařídili, ale dopadlo to tak, že snad lépe to nešlo: čerstvý sníh, v sobotu sice mlha, ale ta nevadila, v neděli téměř bez mráčku, na jídlo si také snad nikdo nestěžoval.
  Darja i Karel by měli dostat též jedničku.
 3. Vzpomínková slezina na Ánriho
  Slezinu U Holanú zorganizovala Jitka. Původní obavy, jestli nás v salonku nebude málo a nebudou nás lynčovat za to, že přišli o kšeft, (zpočátku na to obsluha vypadala), již asi v 19 hod. nás tam bylo přes dvacet a tak se obavy ukázaly jako liché. Na slezinu se podařilo nalákat spoustu lidiček, které jsme dlouho neviděli (Tlustýho, Evžena, Vojtu Tvrdka, Petra Malého, Mařku, Hifa, Pavla Valinu, atd.) Šéfíček i Evžen zahráli na kytaru. Za vydatného přispění Jitky a samozřejmě dalších asi třiceti zazněly songy ze staršího dvanáctkového zpěvníku Točí se točí. Myslíme, že by Ánri byl spokojen.
  Jitce a samozřejmě všem dalším bychom dali též jedničku.
  Fotky z mobilu Petra M. a Honzy V.
 4. Dvanáctého prosince měla být ptačí slezina, kterou jsme chtěli zrušit, prý ale stejně byla. To je také dobře. Tím ale skončily v roce 2011 ptačí sleziny. V roce 2012 tedy mohou být pouze neptačí, TAK, jak všichni dobře vědí.
Všem příznivcům dvanáctky v dvanáctkovém roce jen to nejlepší přejí
Ptáci


27. - 30. 10. 2011 – 53. Velká Stezka Česká Sibiř   Pořádá TAK

Orientační mapka

Noclehy:
0. středa 26. 10. Smilovy Hory obecní ubytovna + hospoda
1. čtvrtek 27. 10. Chotoviny škola + rest. U zámku
2. pátek 28. 10. Jistebnice sokolovna + rest. U Rezků
3. sobota 29. 10. Zběšičky sál kulturního střediska + hostinec

Fotky od Ptáků
Fotky od Vency Šály
Fotky od Hanky Vejrostové

8. 10. 2011 – Nohybské loučení s létem
Vrátila se nám na trasu Švarcka a hned pořídila fotodokumentaci z akce.
Fotky od Švarcky

v předvečer 12. 8. 2011 – O5ptačí slezina
Fotka od Ládi

2. - 6. 7. 2011 – Husí svátky v Rapšachu
Fotky od Šály
Tradice je mrtvá aneb Pepův popis, jak to vzniklo
Zpráva od Pepy

18. - 19. 6. 2011 – Podlužská Svatojanská degustace u Jurků
Viz Jindřin všeříkající zápis.

5. 6. 2011 – Vinný sklípek v Hruškách
Fotky od Ládi

27. - 29. 5. 2011 – Pidistezka na verandě v Toulovcových Maštalích
Co se taky všechno může stát (!) aneb situační zpráva z pidi
Někdy se jeden víkend stane celá řada neuvěřitelných (!) věcí: hned v sobotu ráno nás na nádraží zlákalo útulné a prázdné kupé, leč v nesprávné polovině vlaku. Takže místo na jih jsme si to pílili na sever, i když cílová stanice nesprávné části vlaku byla Choceň na východě (!) Naštěstí jsme hned vystoupili v zastávce Semtín. Protože vlak zpátky jel až za hodinu, navrhla jsem návrat pěšky (nejkratší cestou po dálnici to nešlo), takže jsme podnikli prvoprůnik lužním lesem a skončili na Krétě (!) Další vlak neměl přípoj, takže jsme se do Předhradí vydali pěšky: zdáli viditelná lákavě otevřená hospoda se ukázala být nočním klubem, ale ve druhé hospodě bylo kontrolní stanoviště jubilejního dálkového pochodu turistů Synthesie Semtín (!) Po sestupu do údolí Krounky nás čekala pravá česká ferrata (!) a Ištvána koupel jedné nohy v potoce. Pak, ačkoliv nad celou střední Evropou svítilo slunce, se spustil příšerný liják (!), který pěší sekce naštěstí takřka celý přečkala v hostinci. No, takřka celá pěší část, protože Řezákovi se podařilo hospodu minout (!), i když u lávky byla lákající cedule s pivem. Aby nebyl tak smutný, tak se mu naopak podařilo v Kutříně otevřít (!) hospodu, která snad ještě nikdy nebyla otevřená, takže jsme se zase šťastně sešli a nakonec takřka ve tři čtvrtě na devět dorazili k Pepíčkovi na verandu do Vranice. Už se tam sušila cyklosekce. V hospodě nebyli trempové (!), takže patřila jen nám. Ištván neusnul (!) v deset, ale vydržel takřka do půlnoci. A ráno svítilo sluníčko a Pepíček nám snídani, kterou nám slíbil na půl desátou, nutil už o půl deváté (!) i když roky předtím se před jedenáctou nikdy neobjevil.
Takže pokud koleno a palec nezhnisají a řádně se zahojí, lze se za celým víkendem ohlédnout s uspokojením a těšit se na příští rok.
Za zúčastněné (v abecedním pořádku Andrea, Beran, Beranice, Fous, Hani, Havránek Hodný, Ištván, Jindra, Julek, Káťa, Láďa, Nety pes, Petrof, Řezák, Sylva, Šála Vašík, Šéfík, Zdena)
zapsala Helena
Zpráva od Pepy – den první
Zpráva od Pepy – den druhý
Fotky od Julka
Fotky od Fouse

6. 1. 2011 – První letošní slezina
První letošní slezina se vydařila. Kdo si troufnul riskovat pouť noční skleněnou Prahou nelitoval. Po prosincové Marušce Smítalové přišel opět kouzelník. Tentokrát to byl Jarda Novosád, řečený Mladej.
Zdá se, že se rodí tradice a tak by bylo záhodno, aby se mimopražští zamysleli, kdo bude tím kouzelníkem v únoru. Ale taky se mezi sebou dohodněte, ať se ta překvapení pěkně rozloží v roce. :-) A hlavně se domluvte s Magdou, ať to zůstane pro všechny ostatní jako překvapení. To včerejší bylo nejen milé, ale údiv přicházejících byl zcela nelíčený.
Beran
(No já myslím, že by kouzelníka mohli dělat i někteří Pražáci... Řezák)

Ptačí sleziny
Začíná nový rok 2011, tedy rok, ve kerém budeme mít 12 příležitostí účastnit se PTAČÍ SLEZINY. Tentokrát to ale nebudou jen sleziny ptačí, ale i rybí, obojživelničí, plazí a savčí, protože se budou konat v hospodách, které mají ve svém názvu nějaké zvíře (živočicha).
Počítejte tedy 12. 1. 2011 s návštěvou prvního živočicha, který bude ještě upřesněn.
Ptáci
PF 2011

Předchozí roky:
1999, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023