Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
12. - 13. 12. 2009 – Silvestr
"TAK máme silvestra šťastně za sebou a vesele jsme vstoupili do nového roku uprostřed šampáňa, jitrnic, jelit, sněhu a zpěvu, za což patří dík domácím a hostujícím muzikantům (vyřiďte to i Elišce a Popymu, na ty nemám mejl). Za nápad a organizaci patří velký dík Řezákovi a za všechny dobroty Jarušce. Dík."
Helenka
A že byl Silvestr vskutku náročný, dokládá foto od Šéfíka.
Fotky od Helenky na webu Picasa
Fotky od Honzy

21. 11. 2009 – Třetí etapa Radotínského potoka
"Startovali jsme poněkud netradičně na kopci u kostela svaté Kateřiny v Chotči, abychom poté pokračovali lesem po téměř neviditelné, leč značně kluzké cestě i podél peřejí, (!!!) až k Dubečskému mlýnu, kde jsme na slunné mýtince provedli košt Martinských vín. Přes hospůdku v Chýnici jsme poli pokračovali do Tachlovic a už za tmy nás v cílové hospodě v Nučicích uvítal vycpaný opeřenec. Příště nás čeká hledání pramene, kdo by se chtěl přidat, ozvěte se."
Zapsala a vyfotila někdejší Potůčková

17. 11. 2009 – Pepova vlastivědná vycházka
"Trochu netradičně jsme oslavili 17. listopad – sice v Praze, ale opravdu v přírodě (kromě hostitelů Řezáci, Pochmani, Šéfíček, z "emigrace" Bendíci – Ála si oslavila "kopulatiny", to cituji – a já s Vítkem = 10 1/2). Počasí nám přálo, navštívili jsme jeden krchov a tři hospody. Přes skládku, kde si Šéfík občihoval konev na příští Otavu, a blátiště to nejlepší bylo na beraním víkendhausu. Tam na nás čekala Věrka s vuřty a skvělými saláty. Zatímco Helenka s Ištvánem možná v Zwingeru obdivovali Dívku s čokoládou, nás asi nejvíc dostal Námořnický grog Jaroslava Haška – zde Ládi Pochmana ("A kdo ti řekne, že tam máš dát vanilku, tak mu dej přes držku", píše Radko Pytlík v Toulavých houslích). "Doufám, že aspoň ten kluk pil jen nealko!", pravil jeho táta, když jsme se ve třičtvrtě na devět (!) potkali u vlaku...
V Lipenci blízko Slivenci, kde chyběli mravenci, pupenci i matka Venci (na krchově zbyli možná "otcy"), jsme se totiž měli jako... při aukci v kredenci. Díky, bejci – pardon: díky, díky, díky, BERANI!!!
Mirka
PS: INRI dle Larousse, 1928 + Wikipedie = Jesus Nazarenus rex JudAEORUM!
Fotky od Mirky

6. - 7. 11. 2009 – Noční dezorientační běh
"Karlštejnský dezob 6. listopadu se opravdu vydařil. Nebylo nás sice moc, ale nejde o kvantitu, ale kvalitu, že... No, kvalitu... Mirčiny intelektuální otázky na nás byly v té tmě moc, takže jsme si mimo jiné místo včelky Máji vybrali Řezáka a Hani a v hospodě místo věčné žízně Michala. Ale fernet jsme našli všichni a Hani dokonce u pumpy i neon, který tam fakt vůbec nebyl. Ale viděli jsme překrásně osvětlený hrad seshora i liduprázdnou hlavní karlštejnskou tepnu. Dary jsme předali, v noci nezmrzli a sobotní toulku přes hory a doly a Svatý Jan pod Skalou si za sluníčka užili.
Mirce moc děkujeme a máme na někdy slíbenou kapli na Karlštejně. Vděční účastníci (podle abecedy):
Fous, Hani, Helenka, Honza, Ištván, Jindra, Kateřina, Magda, Řezák (a mimo abecedu bafuňář Láďa).
Jo a zvítězili Hani a Ištván a za odměnu dostali kulatou a falickou dýni."
Helenka
Fotky od Honzy

12. 10. 2009 – O5ptačí slezina
"Ptáci vždycky překvapí – 12. října nás hnali 12kou na Zlíchov, za 12 minut sedm na skálu nad Vltavou, 12 minut po sedmé tramvají k lihovaru, poklusem k Vltavě k přívozu pro 12 osob, po přeplutí Vltavy přes Žluté lázně na tramvaj číslo 21 (což je obrácená 12ka), kolem podolské sokolovny 12 minut do kopce po několikrát 12ti schodech do neuvěřitelné restaurace, kde si někteří dali pivo 12ku. Bohužel nás bylo jenom jedenáct i s Ištvánem, který nás našel ve tři čtvrtě na devět. Ale potvrdilo se, že těžko je nejen v prosinci, ale i v říjnu v (takřka) zahradním hostinci.
Co si na nás ti Ptáci vymyslí za měsíc?"
Helenka

25. - 28. 9. 2009 – Stezka   Pořádá TAK
Mapka

"Letošní stezka, kterou jsme strávili převážně za humny, byla fakt povedená. Bylo krásně, bez chyby byly noclehy a hospody (díky Kloučkům a Slezákům) i účetnictví (díky neúnavné Jindře). Někteří z nás se poprvé podívali do tohoto koutu Orlických hor, vzbudil nás horkovzdušný balón, Milda zjistil, že není Kulíšek, zato Láďa ví, že je jedna pakáž. Přivítali jsme mezi sebou nováčka Jarmilu, viděli jsme kostel se skleněnou střechou v Neratově, opevnění a pevnost Haničku, divoké prase v údolí Říčky a tisíce hvězd na obloze, když ve Slatině zhasli obecní osvětlení. Po dlouhé době jsme slyšeli cirkus Berousek a dělali si legraci z DuPavlíka, že stěhuje po horách almaru. Když ale vytáhl ze šuplete bioškvarky, biošpek a bioslivovici, hlásili se všichni. Pochutnali jsme si na zvěřinových hodech v hotelu Konšel a zjistili jsme, že se Trojce nepodařilo vypít nám Vyhlídku a že víno z cukrárny je opravdu sladké. Noční průchod polomem zvládla všechna bolavá kolena a Drdy nakonec našel i banán.
A můžete doplnit další zážitky a dodat fotografie."
Helenka
Fotky od Šéfíka
Fotky od Oldy na Rajčeti
Fotky od Honzy

12. 9. 2009 – Zářijová O5ptačí slezina
Zpráva od Mirky
Co Mohamedu Mekka – dokument od Helenky
Fotky od Mirky

1. - 9. 8. 2009 – Voda
Zpráva od Šéfíka
Jídelníček z Dobré hospody
Fotky od Šéfíka

26. - 28. 6. – 31. Letní pantakové hry v Soběslavi   Pořádá TAK
"Pantakovky se vydařily, jsem rád, že jsem tam jel, je to pro nás už spíš společenská záležitost. Ale stejně si 12ka veze medaili – Helenka má malou bronzovou za ženské šipky. Dokonce bylo 5 yalmar. Vypadá to, že pantakovky ožily, bylo tam asi 120 lidí. Táhnou to samozřejmě mlaďoši i když staříci z 1ky vyhráli volejbal."
Šéfík
"Po delší době byla na Pantakovkách důstojná dvanáctková účast i s vlajkou. I štěstí se unavilo v podobě třetího místa v dámských šipkách. A yalmary nadchly Šéfíka tak, že příští rok možná nějakou postaví."
Helenka
...a Šéfík ještě přidává historickou relikvii (Mimochodem – kdyby měl někdy někdo zase hloupé řeči, kam že se to Řezák podepisuje, tak se podívejte, kam se podepisoval odjakživa.)
Fotky od Šéfíka – zdá se, že yalmary Šéfíka opravdu zaujaly

20. 6. 2009 – Svatojánská degustace u Jurků
Jindřin vyčerpávající zápis
Fotky od Honzy – redakce chválí (a to vskutku není obvyklé!)

5. - 7. 6. 2009 – Výstup na Smrk
"Chtěl bych poděkovat všem účastníkům zájezdu za vzornou reprezentaci trasy v tomto bohem zapomenutém koutě republiky. Zvláště bych vyzvedl Šéfíka, který za doprovodu smyčcového dua omládl v sobotu večer, po náročném výstupu na větrný smrk a 20ti metrovou rozhlednu, o minimálně 30 let, a táhl celou hospodu, včetně několika místních štamgastů, až do pozdních nočních hodin.
Takže, díky všem a „jasná jitra a dobrý výhled“."
Honza
Fotky od Bohunky – "Posílám poděkování Honzovi za zdařilou akci (a současně slezinu) „Na Smrku a v Podsmrčí“ a pár fotek. Žádná není z hospody. Všechny mají ale něco společného – co je to?" Bohunka
Fotky od Honzy

30. - 31. 5. 2009 – Toulovcovy Maštale na Vranici
"Druhý ročník Verandy u Toulovce se neobyčejně vydařil, byť Julek, oblečen v bundě RAINMAN (!) zavinil hodně deštivé počasí. My s Pochmany jsme si vyseděli v sobotu sluníčko v hospodě v Budislavi, cyklo v hospodě v Kočí, kde setrvali déle než celá svatba. Havroš si s kytarou v hospodě "odpracoval" no, možná i třináct hodin, na kolo ani nesedl a s místními trampy si zahrál Montgomery za jeden večer dokonce dvakrát. I na Pampelišky došlo. Jinak nás s Láďou Feřtkem a jeho psem Fidem, kteří dorazili z Nových Hradů, bylo, jak jinak, dvanáct."
Helenka
Jindra doplňuje: "Kdyby měl Julek bundu RAINMAN, to by bylo ostatním hej. On ale měl bundu RAIN TOUR, takže postiženi byli všichni!"

12. 5. – Květnová O5ptačí slezina
Kusé zprávy říkají, že byla v čajovně a Helenka byla za Fuchse. (Půl druhé hodiny čekat na šálek čaje, ten tedy musel být silný...) Sama postižená sděluje:
"Nejkurióznějším poznatkem z květnové ptačí sleziny ve věži bylo působení zeleného čaje na Magdu. Pokud ji někdo chcete vidět opravdu, ale opravdu veselou, pozvěte ji na zelený čaj."
Helenka
Což Honza dokládá fotografií veselé Magdy – "a to ještě na čaj teprve čekala."

30. 4. - 3. 5. 2009 – Pidistezka
"Neúnavný organizátor Pták se za asistence Tukiho pokusil dát dohromady bývalé a stávající členy 12ky, což se po dvou nesmělých večerech paradoxně podařilo až večer třetí poté, co Pták odlétl do teplých krajin na slet se spolužáky. Po dvou krásných slunečných dnech v rozkvetlé krajině Žďárských vrchů s takřka stabilním výhledem na Buchtův kopec jsme se sešli v útulné chatě na Luckém vrchu, kde se celý večer hrálo, zpívalo, popíjelo a slavilo. Doufáme, že toto setkání nebude poslední, že příště Řezák nezapomene černou vlajku a že možná dostaví i pamětníci. Ludvík už to bohužel nebude (mimochodem pivní 15ka nám Ludvíka zazpívala), ale Benda či Smeták by možná mohli."
Helenka
Ještě je třeba dodat, že svým odletem se Pták připravil o čest převzít od Patnáctky poděkování a podkovu. Patnáctko, děkujeme.
Fotky od Řezáka
Fotky od Honzy

12. 4. – Dubnová O5ptačí slezina
"Dubnová O5ptačí 12.4.2009 se nadmíru vydařila a snad i překonala loňskou Neptačí pořádanou Ptáky (tzv. Gagarinovu). Bilance: 4 účastníci, z toho 2 Ptáci byli současně pořadatelé, a dále tři spolupořadatelé z rodu Chodounských a jeden spolupořadatel Albert, jehož skály u Křepenic všem vřele doporučujeme (zejména Albertovi). Smeták nekecal, fakt jsou tam řetězy! My taky nekecáme, když upozorňujeme, že to celé měří 7,35 km, nikoli tak 3 až 4 km, jak jsme si, my hlupíšci, mysleli.

Po zlezení skal, návštěvě vyhlášené nalžovické restaurace v Chlumu a milé dvojnávštěvě v Křepenicích se v domě Holubím s Ptáky sedělo téměř až do hodiny, kdy už normální ptáci začínají budit lidi. Přitom se v Bohunce ještě stačila projevit malérečka!

A když nás při návratu v pondělí po poledni vyhmátla Ivana Provázková v Halounech U zrzavýho paviána, moc nevěřila, že se právě vracíme ze sleziny . . .

Takže Pochmani moc děkují všem (spolu)pořadatelům a už se pomalu těší (děsí), co přinese slezina 12.4.2010, zatím bez přívlastků, protože dubnová laťka je nastavena opravdu zatraceně vysoko!"
Jindra

"Doplňnuji komentář k fotkám: Jsou na nich jednak avizovaní zajíci placatí, a dále důkaz toho, že nejlepší malérečka je Hanička Ch. Rovněž její beránek byl prvotřídní, a tato hlava už je taky snědená. Zato roztomilí beránci živí, narození dne 12.4.2009, budou snědeni až za nějaký čas. Fotky z Albertových skal neposílám úmyslně – podívejte se tam sami."
Bohunka

6. 2. 2009 – Rozloučení s Prťákem
... bylo opravdu důstojné a Prťák by byl spokojený.
Tyčka a Pepa o Prťákovi.

Opětptačí sleziny
"Vyslovujeme pochvalu pro Honzu V. za výběr hospody „U supa“ pro meziptačí slezinu, konanou 12. ledna 2009 na Čečeličce 12. Při venkovní teplotě -12 °C nám zde bylo dobře a určitě stojí za to tento lokál někdy znovu navštívit."
...pravili Ptáci a jak slíbili na Silvestra, chopili se organizace Opětptačích slezin.

Předchozí roky:
1999, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023