Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
8. - 10. 12. 2006 – Silvestr v Kořenově
Všem, kteří na Silvestru nebyli, vzkazuji, že prohloupili, že netřeba propadat panice, neboť se nakonec všichni v pohodě vešli a byla i rezerva. A těm, kteří na poslední chvíli onemocněli a nemohli přijet uvítat Nový rok osobně, budiž alespoň slabou útěchou, že i někteří z těch, kteří v Kořenově byli, Nového roku nedožili, neboť podlehli půvabům černé kněžny a na nás se vykašlali.
Taky bych chtěla poděkovat Šéfíkovi za zajištění (fotky na stránky snad fotografové postupně dodají) a všem, kterým jsem nepopřála osobně, popřát touto cestou všechno nejlepší do dalšího roku.
Helenka

Fotky od Honzy
Fotky od Štěpíse
Fotky od Karla

25. 11. 2006 – Šárecký potok
Situační zpráva z akce Potoky:
Šárecký potok úspěšně zahájen. Kolem nevídaného počtu otevřených občerstvoven (4) jsme za Láďova metodického a místopisného vedení došli až pod Dívčí skok, kde Čumbrk, sentimentálně vzpomínající na své dětství tamtéž, objevil na fotografii i vzpomínané kozy. Příští etapa (snad už i s Jindrou) bude někdy v lednu a měla by vést z konečné (20) na konečnou (22), tedy od Džbánu na Bílou horu, v případě příznivého počasí i se zdoláním obou vrcholů.
Helenka

11. 11. 2006 – Prokopský potok
Expedice Prokopský potok se uskutečnila 11. listopadu na Martina (ještě o něm bude řeč) netradičně od pramene k ústí, což mělo dvě výhody. První z nich byl opravdu jasný a zřetelný pramen (žádná bažinka v kukuřici), u kterého jsme provedli řádnou úlitbu. Bylo nás pět (tradiční účastníci Helenka, Ištván, Láďa a Šéfík a nově i Milena – pro pamětníky polovina nerozlučné dvojice ekonomek Milena-Helena). Po startovním grogu v pizzerii na sídlišti jsme navzdory počasí bez problémů pokračovali podle toku potoka – navzdory jménu to není ten, co teče Prokopským údolím, ten se jmenuje Dalejský – kolem několika vodních nádrží, minigolfového hřiště, které bychom mohli někdy využít, moderní sochy Jana Nepomuckého, přes vrchol sopky až k ústí potoka do výše zmíněného potoka Dalejského. Zde na dětském hřišti u oblíbené mašinky vytáhl Láďa láhev martinského vína a oslavili jsme datum. Zdařilá expedice skončila po průchodu tunelem v hospodě u Zábranských pod hlubočepským viaduktem u orosené sklenice Mušketýra (druhá výhoda). Nakonec i pršet přestalo.
Helenka

Fotky od Ládi

27. 10. - 2. 11. 2006 – Jindřin týden
Začalo to ve čtvrtek 27. 10. sčítáním kojenců Na staré kovárně v Bráníku (na Letné) za vyrovnané účasti dvanáctkových a třináctkových lidiček. Po jednom roce pečlivé evidence zde Pochmani vyhodnotili, zda dosahují alespoň průměrné spotřeby piva na jednoho obyvatele ČR včt. kojenců, tj. 159 litrů. Nedosahují. Láďův výkon 123 litrů byl vysloveně slabý, Jindřiných 155,5 litrů bylo sice lepší, ale ani statečný závěrečný finiš už na průměr nestačil.
Piva měla Jindra spočítaná hezky, ne už tak schody z hospody – a ten poslední jí byl při odchodu osudný. Druhý den se ještě dobelhala na autobus do Ostrova n.O., ale návštěnu u rodičů musela nakonec doplnit o návštěvu v nemocnici. Tam jí dali sádrovou dlahu, ale berle nikoliv, takže na zpáteční cestu do Prahy musely Pochmanům stačit dohromady 3 nohy. Láďa si vzpomněl, že známá sportovní rodina Řezáků by mohla nějaké berle mít, a skutečně, měli i na výběr. A tak se mohla Jindra na Dušičky dobelhat na slezinu a oslavit své gerontiny.
Honza popisuje:
Dušičky (pro Šéfíka, alias Zdenko – 2.11.) se vydařily. Sešli jsme se, jako teď od září každý prvý čtvrtek v měsíci v Kachně a Korábu, v hojném počtu a v předstihu. Přípravy zabraly akorát ten čas, než se stačila přibelhat oslavenkyně. Po radostném přivítání došlo k nejhoršímu: předávání darů, jak trasových, tak soukromých. Předávání nebralo konce a poté se začalo zapíjet. Nejdřív se vydatně zapili ty Dušičky, poté se přidal Albert a po něm prohlásil Saša, že záhy bude 7. listopad, a jelo se dále. Řezák trefně poznamenal, že po 7. listopadu následuje 8. listopad a objednal další rundu. Pozitivum bylo, že se všichni podrželi stejné značky. Jestli se nepletu, vydělal na nich Ir jménem Jameson. Při příležitosti letošních Dušiček si odbyl svou premiéru v Kachně a Korábu Míra, takže nejen bylo s kým pít, ale i s kým si zazpívat. Zábava pokračovala do brzkých ranních hodin, takže vytrvalcům ujela všechna poslední metra i brzké popůlnoční tramwaye. Nevím, jak se nakonec kdo dostal domů, my dorazili někdy kolem 01.15 taxíkem. Moc jsme toho nenaspali a ráno nás překvapil sníh. Martin měl tentokrát předstih, nicméně naše jubilejní Dušičky nestihl.
Honza

... a přidává fotky

20. 10. - 22. 10. 2006 – Noční dezorientační běh
Husova bouda
First minute info:
K vítězství se doslova a do písmene prosral Pepa Beran ve dvojici s Hani. Blahopřejeme.
Tomáš oslavil šedesátku, v čemž mu všichni přítomní pomáhali tak razantně, že nakonec nezbylo než vzít zavděk plechovým pivem a místo whisky burbonem. Tomáši, ještě jednou vše nejlepší.
A víte o tom, že se Dezob a Albertův bludný kořen dostaly i do literatury? Viz důkaz.

Čtěte zprávu od Helenky, doplněnou Honzovými fotkami.

7. 10. 2006 – Rokytka
... pražský potok vlévající se u Libeňského zámečku do Vltavy a pramenící v kukuřičném poli u chatové osady u Tehova (zjištěno osobně 7.10.). Pochmany archivovaný zbytek startovacího rumu z loňského podzimu byl ulit do hnědé pramenné louže v cíli poslední etapy (1. etapa ústí do Vltavy – Stará hospoda na Poděbradské, 2. Stará hospoda – Kyje u Nadi Kohoutové, 3. Kyje – Běchovice, 4. Běchovice – Královice u Nigrinů, 5. Královice – Říčany u Krásničanů, 6. Říčany Na Jurečku – pramen). Pokud by měl někdo další zájem vydat se hledat prameny dalších pražských potoků, ať se ozve Helence.

28. 9. - 1. 10. 2006 – Pidistezka Slovensko
Ptáte se, proč že směřujeme k vrcholům?
Protože tam směřuje náš duch!
A to tělo – to holt musí za ním, to se nedá nic dělat.
"Zd. Šmíd – Proč bychom se nepotili"

Zážitků bylo móře, nápojů taky a Jindra sděluje složení toho nejoblíbenějšího:
"Korenovica – nápoj, který nám z Šéfíka udělal nesklonné Zdenko: horec, ďumbier, oman, lištiak, litvor, palina, kalmus.
Ďumbier je zázvor, kalmus puškvorec, litvor je prý andělika nebo tak něco lékařská, Lištiak je nějakej hokejista, palina je pelyněk a oman je jedovatej!"

Helenka podává stručnou ale výstižnou zprávu včetně fotodokumentace.

Poděkujme Magdě, Hani, Šéfíkovi a vůbec všem, kteří to dali dohromady.

Fotodokumentaci dodali:
Jarmila a Milan
Honza
Šéfík
Láďa

29. 7. - 4. 8. 2006 – Otava
Po dlouhém čekání přišla zpráva od Šéfíka a hned vzápětí fotky od Honzy.

10. - 16. 7. 2006 – Nepohoda po Mildovi
Milý Mildo,
a to zdaleka netušíš, že pobyt v Tušti inspiroval akční i méně akční cyklisty k výpravě z jižních Čech na jižní Moravu, z níž vzešlo 2 x 12 zásadních poznatků:
 1. Do Tušti bouřka zkrátka nepřijde.
 2. STAŇKOV se jmenuje TANK.
 3. Peršlák je čím dál stejnější.
 4. Do Nové Bystřice na kole nejlépe po zimní běžkařské trase!
 5. Bezpečný nocleh v lese u Nové Bystřice – zásadně nedaleko od celnice!
 6. Berani všude najdou známé s chaloupkou – i kdyby to měla být Ztracenka!
 7. Milovníci klíšťat a rybářů-hlasitých bláznů, čeká vás rybník u Čížova! (Skóre Řezáci, Pochmani, Berani: 9 : 8 : 5, pokud se neobjevila nějaká další, dosud nezaknihovaná mrcha.)
  Pozn. red.: Jindra počítá ulovené klíšťáky, ne halasící rybáře.
 8. Sračky házejte do popelníku! (Nápis na pánském WC v Hevlíně, které bylo blíž a s dveřmi otevřenými, aby si i dámy mohly nápis vychutnat. Nadšení nad místními zvyklostmi trochu opadlo po pozorném zaostření – šlo bohužel o špačky . . .)
 9. Prší a bouří zásadně jen v Jevišovce – proto mají autobusovou zastávku typu řopík!
 10. Zbytečně nelez přes nedokončený most, je-li v dohledu most železniční!
 11. Na Šobesu vždycky dobře, jakož i v Moravském sklípku v Šatově a na novém degustačním punktu nad Havraníky!
 12. Nezapíjej Ing. Václava slivovicí ve Strachoticích, nebo tě semelou ve Slupi!
 13. Dobré Pole = dobré víno!
 14. Cena noclehu u koní nad Mikulovem setrvalá!
 15. Do Pavlova lépe shora (přes ranč u Klentnice)!
 16. V červenci zkrátka neochutnáš burčák ani v Dolních Věstonicích!
 17. V Bulharech nám přestavují naši oblíbenou hospodu, v Lednici opravují kola a v Moravské hospodě v Hlohovci mají skvělou domácí kuchyni (přesněji a konkrétněji domácí moravský klobás a víc ani mrť).
 18. David v Hlohovci červené umí!
 19. U Randezvous roste jmelí!
 20. Valtice stále stojí!
 21. Řezák získal certifikát "Průvodce předávacími stanicemi Tranzitního plynovodu na moravsko-slovenském pomezí z hlediska politicky-technologického a výpočetně-technického, stupeň ASŘ"! (Pro laiky: zkratka neznamená "automatizované systémy řízení", nýbrž "asertivně sentimentální Řezák".)
 22. Paní z vinárny od cukrárny ("Pod víchou") v Lanžhotu bílé umí!
 23. V Břeclavi mají žhavou novinku: horký ledový čaj!
 24. Ať jedeš, jak jedeš, se svým kolem trasu Břeclav-Praha pod 5 hodin nezvládneš, i když jste oba v rychlíku!
Jindra

Pozn. red.: Původní text prošel drobnými stylistickými úpravami. Jenom není jasné, proč autorka zvolila tak negativistický název pro tak vydařenou společensko-sportovní akci. Budiž čest a chvála ideovému vůdci Láďovi.

Takže tak to viděla Jindra a takhle to viděl Láďa skrz objektiv foťáku.


4. - 9. 7. 2006 – Pohoda u Mildy
Milý Mildo,
děkujeme za nezištné zapůjčení pastoušky v Tušti, kde jsme si užili slunce, koupání a komárů, Berani i líbánky (jak komentovala Romana jejich vodáckou souhru: To bylo pořád samé "Polib mi..."). Větrali jsme, seč jsme mohli, konvice pojistky nevyhazovala, sklípek chladil, Honza Vokáč se procvičil ve skoku přes branku, vody bylo všude spousta (v Lužnici, Dračici, pískovnách i lesích). Ostatně jsi naše počínání sledoval chápavým pohledem z fotky nad dveřmi a několikrát sis s námi na dálku i připil. Snad ses měl na Korsice alespoň zpola tak dobře, jako my v Tušti. Dík a brzy někde na shledanou.
Helenka a ostatní přítomní (Vokáči, Řezáci, Pochmani, Berani, Netíci, Ištván, Fous s dcerou Janou na jednu noc a Romana a Naďa j.h.)

Milda o tom ještě neví, ale zdá se, že se zrodila nová tradice: Mildo, zamlouváme si pastoušku i na příští Husí svátky.

Fotky od Honzy


24. - 25. 6. 2006 – Svatojanská degustace u Jurků
Jindra sepsala vyčerpávající zápis a dodává závěr:
Vokáči, Řezáci, Berani a Pochmani velice děkují Jurkům za uspořádání zdařilé degustace, která přes výše uvedenou konzumaci mohla být zakončena:
 • ranním sektem (viz ilustrační foto „Chtěl bych být v nedělní ráno");
 • pokračováním degustace během cyklopřesunu Podluhy-Beroun (ve zkratce: Staropramen, Granát, kalifornské Hunters´ Creek, Budvar, Plzeň . . . ).
V bufáči na pražském hlavním nádraží ještě mohla být spáchána závěrečná dietní chyba, což jen dosvědčuje, že víkend byl (opravdu nečekaně!) i svým způsobem posilující.
Jindra

A Láďa dodává všeříkající fotodokumentaci.


12. 6. 2006 – Půlsilvestr
Toto jsem vyfotil na povedeném prvním ročníku tradičního Silvestrovského poločasu. Ač to tak nevypadá, odehrával se téměř uprostřed Prahy. Ač v čase našeho prvního vystoupení na MS ve fotbale, byla účast potěšitelná (fotky jsou ze samého zahájení). Ač minulý týden ještě sněžilo (na Karlovarsku), počasí bylo nádherné.
Honza

Antonie – chudák holka, kdo si na ni vzpomene – byla zajedena a zapita. Děkujeme Ptákům za výborný nápad a za skvělé počasí. Zbylé špekáčky a klobásu naloží Věrka Beranová a vše bude k dispozici na Degustaci u Jurků dne 24. 6.
Šéfka

Největší zásluhu na tom, že se Půlsilvestr mohl vůbec konat, má ovšem Pepa Včelař PURKRT. Přímo vedle ohniště se totiž usídlil roj divokých včel a nehodlal takto získané teritorium dobrovolně opustit. Oslavy byly tedy pochopitelně ohroženy. Zachránce Pepa však v poslední chvíli včely odborně odchytil a kamsi je přemístil, takže potom již nic nebránilo tomu, aby historicky první Půlsilvestr odstartoval. Za to patří Pepovi nehynoucí díky!
Ptáci

10. - 11. 6. 2006 – Letní panTAKové hry v Soběslavi (TAK)
Konaly se za "hojné" účasti trasy 12, vlajku jsem nezapomněla a ještě jsem ji vyprala.
Píč kap vyhrál Sašák, protože Valda nervově nevydržel a položil půllitr, kde dobré dva centimetry píva ještě zůstaly. Pivní štafeta skončila remízou tras 23 a 26. Ale jsou to slaboši. Pili to v malejch. I když několik slibných šampionů se i mezi nimi rýsuje.
Soutěž o nejhojněji zastupenou trasu byla zrušena ve prospěch soutěže o nejpočetněji zastoupenou rodinu: vyhráli jsme my společně s Fuchsovejma.
Helenka

3. 6. 2006 – Povolební guláš
Za mimořádné účasti voličů proběhly řádné volby v Saláticích. A jsme řádně připraveni i na mimořádné volby. Šéfíkovi ještě jednou vše nejlepší k narozeninám, díky za pivo a všem zúčastněným díky za příjemné odpoledne, večer, ráno a dopoledne...
Oficiální výsledky:

Strana Počet hlasů Tj. procent
9 – ODS 18 75,00
11 – SNK - ED 3 12,5
24 – KDU-ČSL 2 8,34
10 – ČSSD 1 4,17

První fotodokumentace – od Tomáše
Druhá fotodokumentace – od Honzy


10. 5. 2006 – Dvanáctka na lovu
Tohoto dne navštívil třináctkové webové stránky dvanáctitísící návštěvník, jak úspěšná lovkyně Helenka dokládá:

Návštěvník 12000

Řezák taky vyrazil na lov a hle, co ulovil:

Návštěvník 12012

A protože nalíčil víc pastiček, ulovil ještě na dvou IP adresách tohle:
(Ištváne, je to opravdu nejlepší počítadlo?)

Návštěvník 1201328. 4. - 1. 5. 2006 – 48. Stezka Máchův kraj
Srdečné díky hlavním organizátorům, celé myšlenkové nádrži a vůbec všem, kteří se do organizace Stezky zapojili. Ohlasy ze strany TAK-ové veřejnosti jsou vesměs kladné.
A tady jsou fotky od Bohunky.
Máme taky fotky od DuPavlíka.
Od Honzy přišlo povídání:
"Stezka 2006 – Máchova, proběhla pod heslem: Konec dobrý, všechno dobré. Začátek (v Konírně) byl strhující; pátek deštivý, ale jinak „suchý“; sobota střídavá se změnou noclehu (což se stává téměř tradicí) a neděle pobytová. Zakončení se vydařilo nejen organizačně, ale i počasím, a zpáteční vláček byl pohodový s překvapením.
A takhle jsem to viděl skrz foťák: (trochu mi v tom udělala bordel výměna karet a mazání fotek a doma jsem zjistil, že několik fotek jsou videosekvencemi, z čehož zatím obrázek udělat neumím, a taky se mi nepodařilo zapnout blesk, proto jsou noční záběry vesměs přesvětleny a rozmazány (dokumentární hodnotu si však uchovaly))."
Honza


20. 4. 2006 – Třináctkový DEZOB
Prý se povedl. Dvanáctka prostřednictvím Helenky opět zabodovala a příští rok se zřejmě máme na co těšit.

Předchozí roky:
1999, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023