Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
Nayana Globus Santhosh
Sarah srinivas
Saranya

Kdysi si pár lidí z dvanáctky řeklo (dodávám, že na popud Magdy), že už jim ty děti nějak odrůstají a že by to třeba chtělo pořídit si nové. Na lednové slezině 2007 padl návrh na adopci na dálku, mateřských povinností se nejaktivněji ujala Helenka a v březnu se nám všem narodila Sarah, která za ty roky z malé holčičky vyrostla v hezkou slečnu a začala studovat na střední škole.

O měsíc později Helenka píše: "S radostí bych vás všechny chtěla informovat, že k dnešnímu dni jsme vybrali peníze na více než jednu a půl Sáry (celkem 11 000 Kč). Pokud se ještě přidají všichni, kteří se původně hlásili, budeme mít peníze i na druhé dítě, což mně osobně připadá lepší než věnovat přebytek do fondu dárků. V tom případě bych ale navrhovala, aby otcové dcer (Honza, Šéfík a Ivan) vybrali pro změnu nějakého chlapečka." A tak Sáře vybral Honza staršího bráchu Santhosh.

V červenci 2012 jsme se dozvěděli, že se rodina Santhoshe (mimochodem skvělého studenta) přestěhovala a synek nám zmizel z programu. Ještě předtím alfa matka Helenka avizovala, že Santhosh přechází na vyšší školu a bude třeba víc peněz, na základě čehož se zaktivizovali další rodiče. A když už ty peníze byly, pořídili jsme Sáře tentokrát ještě starší sestru jménem Saranya (vybírala Jindra).

(Mimochodem – všimli jste si, že všechny naše děti začínají na S? Inu sssourozenci.)

No, ale na Saranyu jsme si ani nestačili zvyknout a taky se přestěhovala. A zase rada moudrých rozhodla, že adoptujeme další dítě. Tentokrát převzal štafetu Ivan a vybral chlapce, ale nějak se to na síti zamotalo a chlapce mezitím zadoptovala jakási Beáta. No, je jasné proč. Jeho jméno nezačínalo na S! Na podruhé se povedlo a máme Srinivase!

První březnový den roku 2018 Helenka píše: "Indický chlapec loni skončil, Sára bude končit školu taky co nevidět (leda že by pokračovala ve studiu, ale to s ohledem na její školní výsledky není moc pravděpodobné), takže je otázka, zda poté, co dovedeme Sáru k maturitě, budeme dál pokračovat. Včera mi volali z Adopce na dálku, je možné rozhodnout se i pro adopci studenta s perspektivou podpory na dva tři roky." A vybrala pohledné indické děvče jménem Nayana. Tedy děvče... Slečně je dvacet.

12. července 2018 Helenka oznamuje, že "i naše dlouholetá dcera Sára ukončila školní docházku, protože po roce krejčovské školy šla o prázdninách na brigádu do nějaké dílny a tam jí nabídli práci, takže už tam zůstala".

"Konečně jsem dohnal v počtu dětí Vojtu Vyhnálka - pravda je, že on má všechny vlastní. Já jich zase mám víc adoptovaných."
Milda

Seznam původních rodičů (v abecedním pořadí): Ála, Beruna, Dušan Kr., Hani, Helenka, Honza, Ivan, Jindra, Kateřina, Láďa, Magda, Milda, Řezák, Šéfík.
V roce 2012 ubyl Šéfík a přibyli Eva, Irča a Olda.
V roce 2014 ubyli Kloučkovi, ale Irča zvýšila příspěvek.

Stránky projektu Adopce na dálku®
Magda píše o debatě se sestrou Marii Goretti