Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: na vodě!!!
Posíláme PF.
Ještě pár slov ke slezinám v roce 2019, které budou – jak jinak – každý měsíc dvanáctého.
Tolik vychvalovaný „Zelený mnich“ nás inspiroval k barevným ptačím slezinám. Proto veškerá občerstvovací zařízení navštívená v rámci ptačích slezin budou mít něco společného s nějakou barvou. Bylo by určitě hezké, zúčastnit se sleziny s příslušnou barvou, (příklad: Zlatá studna – zlaté střevíčky a zlatých šestnáct let).
Největší snaživec může počítat koncem roku se zvláštní cenou.
Těšíme se na vaši účast.
Jarda, Bohuna


22. – 23. 6. 2019 – Degustace u Jurků
Eva tvrdí, že pokyny pošle časem. Tedy jestli jsou u tak tradiční akce ještě pokyny zapotřebí, že.

29. 7. – 2. 8. 2019 – Voda
Ahoj kamarádi,
již asi půl století jezdívají „vodáci“ z Trasy 12 na přelomu července a srpna „Na vodu“. Několik posledních desítek let to bývá na Otavu. A vzhledem ke klesajícímu stavu vody a vzrůstajícímu počtu vodáků se několik let stále dohadujeme, zda nejet někdy jindy. Tak jsme letos chtěli uspořádat Vodu v červnu, ale nějak se nenašel vhodný termín. Ten tedy zůstal klasický, tj. takový, aby srpnová slezina byla „na vodě“. Protože ale na Trase počet vodáků klesá (na rozdíl od republikovému průměru), a většinou se už ani voda nesjíždí, ale jen se popojíždí „do Čepic“ a „z Čepic“, usoudili jsme, že trávit na vodě celý týden už asi nemá cenu. Proto vyhlašuji srpnovou SLEZINU U ŠAFÁŘE! Sejdeme se v  po. (29.7.), příp. út. (30.7.) na tábořišti v Čepicích, lodě nejsou podmínkou (ani Ánri už v závěru loď nevozil), a vydržíme do pátku 2.8. (nebo i soboty 3.8.). Slezina bude ve čtvrtek 1.8. na zahrádce U Šafářů, viz https://www.minipivovar-cepice.cz/kontakt/, pokusíme se objednat SKVĚLÁ pečená kolena. Proto bych byl rád, kdyby ti, co by chtěli přijet až ve čtvrtek, přímo na slezinu, dali cca. dva dny předem vědět.
Jinak zvu na tábořiště do Čepic, kde i v parném létě bývá příjemně, a dají se odtud dělat výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Např. na rozhlednu Na Sedle, kde je i Dvanáctý schod.
Zdraví Honza

25. – 28. 9. 2019 – Stezka
Zakončení na hradě Helfenburk u Bavorova (Krajníčko). Bližší informace budou časem.
Zatím alespoň tabu noclehy tras.