Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: 4. 10. U Šumavy
Kamarádi,
zdá se to neuvěřitelné, ale akce ptačích/neptačích slezin vstupuje v lednu do svého dvanáctého ročníku. A protože papež při příležitosti zvláštních jubileí vyhlašuje svatý rok, tak ho v roce 2018 vyhlásíme taky. Nebojte se, nebudeme se scházet na svatých místech, ale v hospodách, restauracích či vinárnách v jejich blízkosti či se «svatými» jmény. Vaše případné tipy uvítáme.
Jů a HeLe


13. – 16. 9. 2018 – Červenec v září
Vydrž Dušan

„Loni v létě jsem se šoural nahoru Žiarskou dolinou k Žiarské chatě a přemítal jsem, zda ještě dám dohromady turistickou partu do Roháčů. Až jsem narazil na povzbuzující nápis na cestě. A tak jsem si řekl, že to zkusím.

Takže:
Dvanáctkoví turisté,
na chatě v Liptovských Tatrách v Červenci je volný termín 13. – 16. 9. 2018. Minulé výstavní počasí si netroufám slibovat. Můžu jen potvrdit, že holiny do sněhu na cestu k latríně jsou v pohotovosti. Komu by se vešla tatranská turistika do letního programu, nechť se mi ozve. Aby nám otevřeli chatu už od čtvrtka, musí nás být alespoň 10.“
Zdravím Dušan

6. 10. 2018 – Nohybské loučení s létem
Vážení nohybáci a spřízněné duše!
Protože další léto pomalu končí, je třeba se s ním opět řádně rozloučit. Protože bylo hodně horké a suché, musíme doplnit kapaliny na hezkém a stíněném místě. No, a není nad vyzkoušené Brdy a veřejné ohniště "Pod kamenem", blízko Jíloviště. Tam se bude v sobotu 6. 10. 2018 konat rozlůčka. Je to volební sobota, takže svou občanskou povinnost vykonejte už v pátek. Na místě budeme od 10:00 do 16:00, i kdyby trakaře padaly. Bude tam oheň, buřty, pivo a pár muzikantů ke konzumaci. No, to je zatím všecko.
Těší se na vás Vlado Ďatko

12. – 14. 10. 2018 – Pidistezka
„Zarezervovala jsem ubytování v Oldřichově v Hájích na termín 12. a 13. října, jak jsme se domluvili. Oldřichov se nachází cca 10 km za Libercem a jede tam vlak.“
Magda

7. – 9. 12. 2018 – Silvestr
Tomáš zamluvil Husovu boudu. Přihlášky se zálohou začneme vybírat po listopadové slezině.