Návrat na hlavní stránku
dvanáct dvanáct dvanáct
příští slezina: o prázdninách operativně
Nayana Globus Santhosh
Sarah srinivas
Saranya

Kdysi si pár lidí z dvanáctky řeklo (dodávám, že na popud Magdy), že už jim ty děti nějak odrůstají a že by to třeba chtělo pořídit si nové. Na lednové slezině 2007 padl návrh na adopci na dálku, mateřských povinností se nejaktivněji ujala Helenka a v březnu se nám všem narodila Sarah, která za ty roky z malé holčičky vyrostla v hezkou slečnu a začala studovat na střední škole.

O měsíc později Helenka píše: "S radostí bych vás všechny chtěla informovat, že k dnešnímu dni jsme vybrali peníze na více než jednu a půl Sáry (celkem 11 000 Kč). Pokud se ještě přidají všichni, kteří se původně hlásili, budeme mít peníze i na druhé dítě, což mně osobně připadá lepší než věnovat přebytek do fondu dárků. V tom případě bych ale navrhovala, aby otcové dcer (Honza, Šéfík a Ivan) vybrali pro změnu nějakého chlapečka." A tak Sáře vybral Honza staršího bráchu Santhosh.

V červenci 2012 jsme se dozvěděli, že se rodina Santhoshe (mimochodem skvělého studenta) přestěhovala a synek nám zmizel z programu. Ještě předtím alfa matka Helenka avizovala, že Santhosh přechází na vyšší školu a bude třeba víc peněz, na základě čehož se zaktivizovali další rodiče. A když už ty peníze byly, pořídili jsme Sáře tentokrát ještě starší sestru jménem Saranya (vybírala Jindra).

(Mimochodem – všimli jste si, že všechny naše děti začínají na S? Inu sssourozenci.)

No, ale na Saranyu jsme si ani nestačili zvyknout a taky se přestěhovala. A zase rada moudrých rozhodla, že adoptujeme další dítě. Tentokrát převzal štafetu Ivan a vybral chlapce, ale nějak se to na síti zamotalo a chlapce mezitím zadoptovala jakási Beáta. No, je jasné proč. Jeho jméno nezačínalo na S! Na podruhé se povedlo a máme Srinivase!

První březnový den roku 2018 Helenka píše: "Indický chlapec loni skončil, Sára bude končit školu taky co nevidět (leda že by pokračovala ve studiu, ale to s ohledem na její školní výsledky není moc pravděpodobné), takže je otázka, zda poté, co dovedeme Sáru k maturitě, budeme dál pokračovat. Včera mi volali z Adopce na dálku, je možné rozhodnout se i pro adopci studenta s perspektivou podpory na dva tři roky." A vybrala pohledné indické děvče jménem Nayana. Tedy děvče... Slečně je dvacet.

"Konečně jsem dohnal v počtu dětí Vojtu Vyhnálka - pravda je, že on má všechny vlastní. Já jich zase mám víc adoptovaných."
Milda

Seznam původních rodičů (v abecedním pořadí): Ála, Beruna, Dušan Kr., Hani, Helenka, Honza, Ivan, Jindra, Kateřina, Láďa, Magda, Milda, Řezák, Šéfík.
V roce 2012 ubyl Šéfík a přibyli Eva, Irča a Olda.
V roce 2014 ubyli Kloučkovi, ale Irča zvýšila příspěvek.

Stránky projektu Adopce na dálku®
Magda píše o debatě se sestrou Marii Goretti